bip.gov.pl
A A A K

SmodBIP

Instrukcja korzystania z BIP

Przeglądanie stron
Do przeglądania  stron serwisu BIP, wybieramy z menu po lewej stronie ekranu interesujący nas dział. Strony BIP publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia - strona i jej podstrony.

Na dole każdej strony znajduje się metryczka (dostępna po kliknięciu na ikonce) z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu oraz odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

Strony systemowe
System obok stron informacyjnych udostępnia strony systemowe (obowiązkowe w każdym BIP):

Redakcja BIP - wykaz redaktorów BIP z ich danymi kontaktowymi (adres, nr telefonu i faksu, aktywny adres e-mail)
Mapa strony - dynamicznie generowane drzewo dokumentów
Statystyki BIP - graficzna egzemplifikacja 10 najczęściej odwiedzanych dokumentów oraz zbiorcze zestawienie wszystkich dokumentów i ich odsłon
Instrukcja korzystania z BIP - niniejszy dokument
Inne informacje - zbiór informacji na temat sposobu dostępu do danych publicznych nie ujętych w BIP

Moduł wyszukiwania
Aby przeszukiwać serwis BIP, należy w okienko wyszukiwarki wpisać szukaną frazę i kliknąć lub też nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.

Odnośnik do portalu BIP.gov.pl
Pod głownym menu znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl.

 Rejestr stron usuniętych
Jeżeli jakikolwiek dokument zostanie usunięty z BIP automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Uwaga: usunięty dokument może zostać przywrócony - jeśli więc dokument był w rejestrze usuniętych, a teraz go tam nie ma - to znaczy, że został przywrócony.Opublikował: Marek Magdziak
Publikacja dnia: 29.03.2021
Podpisał: Marek Magdziak
Dokument z dnia: 29.03.2021
Dokument oglądany razy: 2 254